Web Tasarım

Bixcod ile benzersiz, kusursuz ve amaca uygun tasarımlar yakalamak mümkün.

Web Tasarım

Web tasarım ve yazılımları her geçen gün daha fazla talep ve ihtiyaç duyulan yazılım araçlarından olmaya hızla devam etmektedir. Birçok farklı görsel, metin, içerik ve videoların kullanıldığı web tasarım işlemleri mutlaka profesyonel yazılımcılar ve firmalar tarafından ele alınmalıdır. İçeriklerin doğru şekilde kullanılması ve görsellerin doğru tekniklerle ve görüntü temalarıyla yerleştirilmesi adına alanında uzman yazılımcıların devreye girmesi gerekir.

Burada devreye giren en önemli firmalardan biri olan Bixcod sayesinde sizler de muhteşem tema ve renk tonlarına, grafik ve şablonlara sahip olan tasarımları yaptırabilirsiniz.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, web sitelerinin ziyaretçiler için çok daha düzenli şekilde sunulması eylemidir. Herhangi bir kurum, kuruluş, firma ya da satıcılar için web sitesi kullanımı her geçen gün daha fazla öneme sahip olmaktadır. Buna istinaden firmalar, şahıslar ya da markalar ürünlerini çok daha hızlı şekilde daha geniş kitlelere ulaştırabilmektedir.

Web Tasarım
Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarımın doğru stratejiler kullanılarak yapılması için bazı aşamaların dikkatle takip edilmesi gerekir. Bu aşamalar şunlardır;

 • Proje belirleme

 • Kurumsal kimlik çalışmaları ve kazandırma

 • Grafik tasarım çalışmaları

 • Web sayfalarının kodlanması

 • İçerik yönetim sistemlerine entegre

 • Web sitesini test etme süreci

 • Web sitesinin yayınlanması

Web Tasarım
Web Tasarım Neden Yapılır?

Web Tasarım Neden Yapılır?

Web tasarımı yapılmasındaki en temel amaç ziyaretçilerin site sahibine karşı güven ve sadakat hissetmesidir. Tamamen satıcı ve müşteri arasında oluşacak olan temel bağın en önemli unsuru olarak kabul edilir. Web tasarımları;

 • Kurumsal tanıtım amaçlı web sitelerini oluşturmak,

 • Ticari ürün satışları ve tanıtımları yapılacak olan web sitelerini oluşturmak,

 • Kişisel blog siteleri oluşturmak,

 • Haber web siteleri ve sosyal medya siteleri oluşturmak,

 • Online satış ve e-ticaret merkezlerine ait siteleri oluşturmak amacıyla yapılır.

Web Tasarım
Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

 Web sitesi kurulumunda ve uzun vadeli kalıcılığında yer verilen web tasarım unsurları arasında şunlar yer alır;      Renk, Düzen, Font, İçerik.

Web tasarım işlemlerinde en çok dikkat edilen unsurların başında renk tasarımı gelmektedir. Web sitesi sahibinin elbette istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak doğru renk tonları seçilir. Ancak renk seçiminde mutlaka kullanıcılara hitap eden noktalara yer verilmelidir. Kişisel istekler yerine daha profesyonel biçimlendirmeler yapılmalıdır

Bir web sitesinin olmazsa olmaz unsurlarından biri de düzendir. Kendine ait düzeni olmayan bir web sitesi ne yazık ki arama motorlarında üst sıralara çıkamaz. Gözü yormayan, grafik ve metinlerin doğru şekilde yerleştirildiği bir web sitesi kullanıcılara hitap ederek daha uzun süre vakit geçirmelerine olanak sağlar.

Bir web sitesinin olmazsa olmaz unsurlarından biri de düzendir. Kendine ait düzeni olmayan bir web sitesi ne yazık ki arama motorlarında üst sıralara çıkamaz. Gözü yormayan, grafik ve metinlerin doğru şekilde yerleştirildiği bir web sitesi kullanıcılara hitap ederek daha uzun süre vakit geçirmelerine olanak sağlar.

Font unsuru ise kullanılan yazı tipleri ve boyutlarıdır. Kullanıcılar için web sitesinde en çok dikkat edilen noktalardan biri de yazı tipi ve boyutudur. Bu nedenle bir web tasarım içerisinde profesyonel düzeyde biçimlemelere, yazı tipi ve puntosuna yer vermeye özen gösterilir.

En önemli bir diğer unsur ise içeriklerin yerleştirilmesidir. İçeriklerin mutlaka SEO uyumlu olması, bilgilendirici bir yapıya sahip olması arama motorlarında üst sıralara çıkmasına olanak sağlayacağı gibi ziyaretçiler tarafından da daha sık ziyaret edilir.

Web Tasarım

Web Tasarım

Kurumsal web tasarımı web sitelerinin kurumsal kimliği ile ortaya çıkmasını sağlar. Bir firmanın sunduğu hizmet ya da ürünü en geniş kitlelere ulaştırması ve amacı doğrultusunda pazarlama yapabilmesi için mutlaka kurumsal kimliğe sahip olması gerekir. Kurumsal kimlik öğelerinin profesyonel şekilde web sitesinde sunulması ise tamamen web tasarımının uzman kişiler tarafından yapılmasıyla alakalıdır. Kurumsal web tasarımı sayesinde firma, kurum ve şahısların ne derece profesyonel şekilde hizmet sunduğu da gözler önüne serilir.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal web tasarımı markaların kurumsallıklarını yansıtmak için en önemli eylemlerden biri haline gelmiştir. Kurumsal markalar, firmalar, kurum ve kuruluşlar doğru web tasarımı sayesinde hedef kitleye daha hızlı şekilde ulaşılmasını sağlar.

Kurumsal Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kurumsal web tasarımı büyük bir titizlikle yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde listelenir;

 • Kurumsal web tasarımı, kurumların kimliği, kültürü ve amaçlarını yansıtan bir araç olarak hayata geçirilmelidir.

 • İşletmelerin saygınlığı göz önünde bulundurulmalıdır.

 • Kurumların vizyonu, misyonu ve hizmetleri baz alınmalıdır.

 • Sitelerin ilgi çekici hale gelmesi için işleyiş ve sadelik ön plana alınmalıdır.

 • Firmaların ürün ve hizmetleri doğru şekilde yansıtılmalıdır.

 • Logo, içerikler ve diğer tüm ögeler firmayı en iyi yansıtacak şekilde ve konumlarda kullanılmalıdır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgilere SSS alanından ulaşabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular alanında cevabını alamadığınız tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sayılarla Bixcod

Bixcod olarak Kurulduğumuz günden bu yana sayısız projede bulunarak müşterilerimizin hayallerindeki projeleri hayata geçirdik. Hayallerinizdeki projenin tüm aşamalarında sizlere hizmet sağlamaktayız.

UI/UX Tasarım Hizmeti
Yazılım Hizmeti
Dijital Pazarlama Hizmeti
SEO Hizmeti
Müşteri Memnuniyeti

1.400+

Proje

900+

Mutlu Müşteri

1.000.000+

E Ticaret Satışı

650.000+

Google Index

168

Hizmet Alanı

23.000+

Reklam