İş Süreçleri Yönetimi (BPM)

web design

İş Süreçleri Yönetimi

İş süreçleri yönetimi, işletmelerin iş süreçlerini en iyi şekilde gerçekleştirmelerini sağlayan yönetim şeklidir. Bütünsel bir yaklaşımı ele alan bir yöntem olarak ifade edilebilir. BPM, süreç yönetimi anlamına gelmektedir. İşletmelerde var olan iş süreçlerinin tanımlanarak geliştirilmesi ve takip süreçlerinin en iyi şekilde tamamlanmasını sağlayan sistemler bütünüdür. Bu noktada iş süreçleri yönetimi yazılımları ile söz konusu sistemlerin sağladığı çeşitli avantajlardan en iyi şekilde faydalanmak mümkün hale gelmektedir.

İş süreçleri yönetiminin işletmeler için çeşitli işlevleri vardır. Profesyonel bir iş süreçleri yönetimi ile işletmelerin yönetimi ve performansı hakkında en gerekli olan bilgilere ulaşım sağlanabilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda ödüllendirme, terfi ve eğitim gibi kararların alınmasında büyük rol oynar. Bu durumda bilgi iş süreçleri yönetiminin birinci işlevi konumundadır.

İş Süreçleri Yönetiminin Önemi

İş süreçleri yönetiminin örgüt ve çalışan açısından iki tarafında yararına olan uzun vadeli bir süreç olarak ifade edilebilir. Bir iş süreci yönetimi doğrultusunda örgütler çalışanların hangi türde geliştirme ve eğitim faaliyetleri sürdürdüğünü belirleyebilmektedir. Bu sayede ihtiyaç duyulan geliştirme faaliyetleri net bir şekilde belirlenir. Bu noktada söz konusu süreç yönetimi ile ilgili aşağıdakileri ifade edebiliriz.

•          Yöneticilerin çalışanlar ile çok daha doğru bir şekilde iletişim kurmasını ve makul hedefler ile yönlendirmelerini sağlar. Bu sayede iş süreçleri kusursuz bir şekilde ilerleyebilmektedir.

•          Süreç yönetimi, yöneticilerin işletme içerisinde ki kontrolünün sağlanmasında büyük bir rol oynar.

•          Yöneticiler ile çalışanların çok daha etkili bir şekilde etkileşime geçmeleri sağlanır.

•          Çalışanlar ile iletişim kuran yöneticiler kendi eksik yanlarını performans değerlendirme ile kavrayabilmektedir.

Profesyonel İş Süreçleri Yönetimi Yazılımları

İş süreçlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve işletmelerin lehine sonuçlar elde edilmesi için profesyonel yazılımların hazırlanması gerekmektedir. Bu noktada iş süreci yönetimi yazılımları kapsamında siz de bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu yazılımlar kapsamında;

  • Low code süreçlerini yöneten,
  • Optimize eden,
  • Performansı artıran,
  • 360 derece denetim ile tek merkezli yönetim sağlayan
  • Organizasyonların etkinliğini ve verimliliğini geliştiren
  • Kurumsal süreçlerin optimize olmasını sağlayan bir yapı elde edilmektedir.

Siz de bu avantajlardan yararlanmak için bizime iletişime geçebilirsiniz.

app

Aklınızda sorularınız mı var?

Alanında Uzman Ekibimiz ile görüşerek aklınızdaki fikirleri anlatabilir, projeniz için yol haritamızı birlikte oluşturabiliriz.

Detaylı Bilgi

İş Süreçleri Yönetimi (BPM) hakkında aklınızdaki soruların cevabını bulamadınız mı?
Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

İletişim Whatsapp
working with client