Google Ads Danışmanlığı

Reklamların doğru yönetilmesinde, doğru stratejiler oluşturulmasında ve düzenli takip edilmesinde en önemli nokta.

Reklam Türleri

Arama Ağı Reklamı
Görüntülü Reklam
Alışveriş Reklamlar
Video Reklamları
Google Arama Ağı Reklamı

 Google Arama Ağı'nda reklam verdiğinizde, reklamınızanahtar kelimelerinizden biri ile alakalı terimler aratıldığında arama sonuçlarının yanında gösterilebilir.

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında duyarlı görüntülü reklamlar kullanılır. Duyarlı görüntülü reklamların boyut, görünüm ve biçimleri, hemen hemen her reklam alanına sığacak ve performansı artıracak şekilde otomatik olarak ayarlanır.

Video Reklamlar

Google Ads'de birçok video reklam biçimiyle etkileyici video kampanyaları oluşturarak YouTube'da ve video iş ortağı sitelerinde müşterilerle farklı yollardan etkileşime geçebilirsiniz.

Google ADS Danışmanı Kimdir?

Google ADS Danışmanlığı

Google ADS Danışmanlığı

Google ADS danışmanlığı reklamların doğru yönetilmesinde, doğru stratejiler oluşturulmasında ve düzenli takip edilmesinde en önemli noktalardan birisidir. Google arama motorunda bir anahtar kelime üzerinden araştırma yapıldığında, sitelerin en üst sırada ve ilk sayfada çıkması için verimli bir şekilde takip ve optimizasyona yer verilmelidir. Bu hedefe ise ancak profesyonel düzeyde alınan Google ADS danışmanlığı ile ulaşılabilir. Kaliteli, 7 gün 24 saat boyunca hız kesmeden ve ara vermeden çalışan danışmanlıklar üzerinden hizmet almak bu kapsamda oldukça önemlidir. Google, en geniş çaplı arama motorlarından birine sahiptir. Hem dünya literatüründe hem de Türkiye literatüründe bu kapsamlı içeriği hiçbir zaman arka plana atılamayacak kadar güçlüdür. Bu nedenle bir web sitesine sahip olduğunuzda, hizmet ve ürünlerinizi en güzel şekilde pazarlamak, satmak ve sunmak istediğinizde yapmanız gereken en önemli eylem profesyonel düzeyde Google ADS danışmanlığı almaktır.

Google ADS Danışmanlığı
Google ADS Nedir?

Google ADS Nedir?

Peki nedir Google ADS? Ne işe yarar? Nasıl hazırlanır? ADS danışmanlığı kapsamında nelere yer verilir? Gibi sorular da temel olarak merak edilen sorulardır. Google ADS, sektörel anlamda çeşitli anahtar kelimelere verilen fiyat tekliflerinin Google aramalarında en üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Google ADS ya da Adwords Reklam danışmanlığı ise bu düzenlemeleri hayata geçiren profesyonel bireylerin kurduğu ekiptir. Google ADS başlı başına bir başlık olarak nitelendirilse de aslında kendi içerisinde farklı reklam türlerine ayrılmaktadır. Bu reklam türleri;

 • Arama ağı,

 • Görüntülü reklam ağı,

 • Video reklamlar,

 • Görsel içerikli reklamlar,

 • Sözel ve yazılı içerikli reklamlar,

 • Alışveriş reklamlarıdır.

Google ADS Danışmanlığı
Google ADS Reklam Danışmanlığı Nasıl Gerçekleşir?

Google ADS Reklam Danışmanlığı Nasıl Gerçekleşir?

 

Google ADS danışmanlığı, internet üzerinden reklam verme ve bu reklamlar sayesinde müşteriler ile olan ilişkileri diri tutma ve kullanıcıların siteye daha kolay ulaşmasını sağlamak adına gerekli bir eylemdir. Google ADS danışmanlığı aynı zamanda internet reklamcılığı olarak da adlandırılan bir servistir. Bu servisin çalışma aşamaları adım adım gerçekleşir. Bu adımlar şu şekilde sıralanır;

 • Reklamlara başlamadan önce ekip tarafından web site analizi yapılır.

 • Yapılan analiz sonucuna göre Google Ads kalite politikası baz alınarak web sitesi hazırlanır.

 • Müşterilerin tercih ettiği anahtar kelimeler bu süreçte oldukça önemlidir.

 • Anahtar kelimeler doğrultusunda hazırlanan web sitelerinden çok daha fazla dönüt alınmaktadır.

 • Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra Google reklam metni optimizasyonu yapılarak reklama onay beklenir.

 • Onay alındıktan sonra artık reklam Google sıralamalarında optimizasyona girmiş olur.

 • Reklamlar tamamen müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanır.

Google ADS Danışmanlığı
Google ADS Danışmanlığı Hizmetinde Neler Yapılır?

Google ADS Danışmanlığı Hizmetinde Neler Yapılır?

Google ADS danışmanlığı altında kurulum ve optimizasyon hizmetlerinin yanı sıra tüm reklam verenler ile olan iletişim de oldukça önemlidir. Doğru stratejiler kullanmak, doğru kişilere ulaşmak, doğru hedefler belirlemek bu sürecin önemli anahtar kelimeleri arasında yer alır. Bütçeler doğrultusunda hazırlanan reklamlar sayesinde tıklanma oranlarını arttırmak, geri bildirimlere önem vermek ve geri dönütler doğrultusunda düzenleme ve iyileştirmeleri gerçekleştirmek de oldukça önemli bir kısımdır. Google ADS danışmanlığı altında verilen hizmetler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Reklamların kurulumu,

 • Tıklama maliyetlerinin takibi,

 • Maliyetlerin düşürülmesine yönelik optimizasyon,

 • Doğru hedef kitle belirleme,

 • Gereksiz tıklanma alan kelimelerini engelleme,

 • Dönüşümleri kurma

Google ADS Danışmanlığı

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgilere SSS alanından ulaşabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular alanında cevabını alamadığınız tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google ADS danışmanlığı, internet üzerinden reklam verme ve bu reklamlar sayesinde müşteriler ile olan ilişkileri diri tutma ve kullanıcıların siteye daha kolay ulaşmasını sağlamak adına gerekli bir eylemdir.

Her konuda olduğu gibi Google ADS danışmanlığı kapsamında da her zaman eğitim, profesyonellik ve uzmanlık düzeyinde deneyim gereklidir. Bu durum göz önüne alındığı takdirde elbette herkes Google ADS danışmanı olamaz. Peki kimler danışman olabilir?

Google ADS danışmanlığı, oldukça kârlı bir reklam yatırımı yapılmasına olanak sunar. Hem sektörel bazda hem de işleyişin amacına uygun şekilde hazırlanan reklamlar daha fazla kitleye ulaşmakta önemli bir yere sahiptir. Google ADS danışmanlığı kapsamında reklam hizmeti verilirken takip edilmesi gereken tüm aşamalar büyük bir titizlikle takip edilir. Kontrol edilmesi gereken süreç dikkatle kontrol altına alınır. Hangi konularda optimizasyon yapılması gerektiği analiz edilir ve raporlanır. Bu kapsamda Google ADS danışmanlığı çeşitli hizmetlere sahiptir.

Sayılarla Bixcod

Sayılarla Bixcod Bixcod olarak Kurulduğumuz günden bu yana sayısız projede bulunarak müşterilerimizin hayallerindeki projeleri hayata geçirdik. Hayallerinizdeki projenin tüm aşamalarında sizlere hizmet sağlamaktayız.

UI/UX Tasarım Hizmeti
Yazılım Hizmeti
Dijital Pazarlama Hizmeti
SEO Hizmeti
Müşteri Memnuniyeti

1.400+

Proje

7000+

Mutlu Müşteri

1.000.000+

E Ticaret Satışı

650.000+

Google Index

168

Hizmet Alanı

23.000+

Reklam

Makaleler

Kurumsal Web Tasarım ile ilgili makalelerimize göz atınız...

Google Ads en hızlı şekilde müşterilere ulaşmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği 1 numaralı reklam verme aracıdır. Potansiyel müşterilere ulaşmak için yapılan farklı dijital çalışmalara (seo, sosyal medya pazarlama vb.) göre hedef kitleye reklama çıkıldığı gün ulaşma şansınız mümkündür. Burada doğru bir reklam süreci yönetimi için kritik hususlar vardır. Süreçlerden bir kaçından bahsetmek gerekirse altyapısı müsait olmayan veyahut altyapı anlamında sorun yaşayan web siteleri Google Ads reklamlarında rakip firmalarına göre daha fazla maliyet ödeyecektir.

Bixcod ile çalışan müşterilerimize web sitelerinin detaylı bir raporunu ve düzeltilmesi, iyileştirilmesi gereken yerler var ise bunları hem rapor hem de toplantı anlamında iletmekteyiz. Web sitesi hazır olduktan sonra müşterimizin sektörünü ve hedef kitlesini doğru tanımak için kendisinden dinliyoruz. Bu süreçleri takip eden bir sonraki adım ise müşterimize doğru kitleleri yönlendirmek için hangi reklam stratejilerinin oluşturulacağı oluyor.

Bixcod Dijital Pazarlama bölümünde çalışan tüm ekip arkadaşlarımız Google Yetkinlik sınavlarına tabi tutulup bu sınavları başarı ile geçen ekip arkadaşlarımız olduğu için profesyonel bir reklam yönetimi konusunda güvenilir ve başarılı bir hizmete sahip oluyorsunuz. En kısa sürede başarılı bir reklama sahip olmak istiyorsanız Bixcod ile iletişime geçebilirsiniz !