E İhracat

web design

E-İhracat

E-ihracat, internetin gelişmesi ve insan hayatında öneme sahip olması nedeni ile sık sık tercih edilen bir pazarlama seçeneği olmuştur. E-ticaret firmaları arasında popüler bir hale gelen e-ihracat, belirli değerlerdeki ve belirli ağırlıklardaki ürünlerin yurt dışına olan satışını ifade etmektedir. Aynı zamanda sınır ötesi e-ticaret olarak ifade edilen e-ihracat ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

E-İhracatın Avantajları Nelerdir?

E-ihracat sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • Elektronik ihracat ile satışı gerçekleştirilen ürünler, genel olarak B2C iş modeline göre sunulan ürünlerdir. Bu doğrultuda son tüketiciye ve B2B yani firmadan firmaya şeklinde aktarılır.
  • E-ihracat kapsamında pek çok ülkede KDV muafiyeti bulunur. Bu nedenle e-ihracat yapılması durumunda KDV iadesi alınmaktadır.
  • Geleneksel ihracat çalışmalarında maliyetlere, konşimento prosedürlerine ve yatırımlara gerek yoktur. Bu doğrultuda direkt yurt dışı satışı gerçekleştirilebilir.
  • E-ihracatta ödemeler genel olarak döviz cinsinden alınmaktadır. Bu nedenle kurdaki dalgalanmalardan etkilenmeden firmaların kar elde edebilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra kur farkı nedeni ile beklediğinizden çok daha fazla kar elde edebilirsiniz.
  • Bu ticaret modelinde değer ve ağırlık olarak küçük ürünler de gönderilebilmektedir. Bu doğrultuda sevkiyat zararları ise çok daha karşılanabilir bir seviyededir.
  • Bu ticaret modeli ile yurtdışına satışı gerçekleştirilen ürünler CE belgesine sahiptir. Bunun yanı sıra ekstra bir sertifikaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

E-İhracat Yazılımları

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde e-ihracat yaparak bu alanda deneyim ve avantaj elde etmek istiyor olabilirsiniz. Firmamız müşterilerine en kaliteli ve profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Çeşitli yazılımların en iyi şekilde sunulmasını sağlayan firmamız aracılığı ile profesyonel bir deneyim elde edebilirsiniz.

E-ihracatın sizlere sağladığı avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak için doğru adrestesiniz. Firmamız ile iletişime geçerek bu konuda en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz. Bu doğrultuda e-ihracat süreçleri ile ilgili de bilgi alabilirsiniz. Şimdi hemen harekete geçerek e-ihracat alanında eşsiz bir deneyim elde etmeye başlayabilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir şekilde e-ihracat yazılımı hizmeti için hemen harekete geçin.

app

Aklınızda sorularınız mı var?

Alanında Uzman Ekibimiz ile görüşerek aklınızdaki fikirleri anlatabilir, projeniz için yol haritamızı birlikte oluşturabiliriz.

Detaylı Bilgi

E İhracat hakkında aklınızdaki soruların cevabını bulamadınız mı?
Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

İletişim Whatsapp
working with client