Depolama Ve Yedekleme

web design

Depolama ve Yedekleme

Yedekleme çözümleri ile verilerinizin kaybolmadan en iyi şekilde korunabilmesini ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Yedekleme çözümleri sunan firmamız ile iletişime geçerek bu konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Veri yedekleme ile veriler harici bir depolama ortamına kopyalanır. Bu sayede veri kaybı durumunda veriler zamanında geri yüklenebilir. Veri yedekleme, yıkılan donanım ve altyapının geri yüklenmesini de içeren olağanüstü durum kurtarma olarak da ifade edilmektedir.

Veri kaybının nedenleri çeşitli olabilir. Bu nedenler arızalı donanımdan kullanıcı hatasına ve siber saldırılardan yangın veya sel baskınlarına kadar uzanır. Fiziksel afetlere hazırlıklı olmak için depolama ortamının güvenli bir yerde saklanması tavsiye edilir.

 

Veri Yedekleme Türleri

Veri yedeklemenin farklı türleri vardır. Söz konusu türler genel olarak aşağıdaki gibidir.

 

Tam Yedekleme

Tam yedekleme tüm veriler her seferinde tam olarak yedekleme ortamına aktarılmasını ifade etmektedir. Tam yedeklemenin avantajı, yürütülmesinin kolay olmasıdır. Ancak tam yedeklemeler nispeten kaynak yoğundur.

 

Diferansiyel Veri Yedekleme

Diferansiyel yedekleme için başlangıçta tüm verilerin tam yedeklemesi yapılır. Ancak sonraki her yedekleme çalıştırmasında, yalnızca bu arada değişen veya eklenen veriler yedeklenir. Diferansiyel veri yedeklemesi, yalnızca mevcut durum ile son tam yedekleme arasındaki farkı kaydeder.

 

Artımlı Veri Yedekleme

Artımlı yedeklemede de yeni eklenen veriler tam yedekleme temelinde kaydedilir. Bununla birlikte artımlı yedekleme her zaman oluşturulan son yedekleme çalıştırmasını temel alır. Bu tam yedekleme artı bu arada oluşturulan tüm artımlı yedekleme çalıştırmalarının temel olarak kullanıldığı anlamına gelir.

Artımlı veri yedeklemenin en büyük avantajı çok az bellek gerektirmesidir. Dezavantajı ise bir geri yükleme durumunda birkaç yedekleme çalışmasından gelen verilerin doğru sırada birleştirilmesi gerektiğidir. Bu yalnızca iki bileşen kullanan diferansiyel yedeklemeye kıyasla kurtarma işlemini karmaşıklaştırır.

 

Profesyonel Yedekleme Çözümleri

Firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Bu noktada bizimle iletişime geçerek tüm hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey web sitemizde yer alan bilgiler aracılığı ile bize ulaşmaktır.

 

app

Aklınızda sorularınız mı var?

Alanında Uzman Ekibimiz ile görüşerek aklınızdaki fikirleri anlatabilir, projeniz için yol haritamızı birlikte oluşturabiliriz.

Detaylı Bilgi

Depolama Ve Yedekleme hakkında aklınızdaki soruların cevabını bulamadınız mı?
Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

İletişim Whatsapp
working with client
🚀 Firma :Bixcod Yazılım Danışmanlık ve Tic.Ltd.Şti.
🚀 Müşteri Hizmetleri :0850 307 19 98
🚀 Teknik Ekip :18
🚀 Ofis Lokasyonu:Çekmeköy, İstanbul
🚀 Hizmet Türü:Yazılım, Danışmanlık
🚀 Kurumsal İletişim:[email protected]