C2C Sistemleri

web design

C2C

C2C, "Tüketiciden Tüketiciye" olarak bilinen internet iş modelinin kısaltmasıdır. C2C, iki kişi arasında ve çoğunlukla sosyal ağlar üzerinden yapılan bir tarafın ürün veya hizmetini sunduğu diğer tarafın tükettiği satışları ifade eder.

C2C, uzmanlaşmış internet siteleri aracılığıyla gerçekleşir. Ancak çoğu satıcı ve tüketici, C2C aracılığıyla satış konusunda uzmanlaşmış pazar yeri kanalını sunduğundan başta Facebook olmak üzere sosyal ağlar aracılığıyla işlem gerçekleştirir.

Bu tür ticarette satıcı, ürün veya hizmetini bu sitelerden birine satışa sunar ve daha sonra işlemi yapmak için tüketicinin yaklaşıp pazarlık yapmasını bekler. İki tüketici arasında bir işlem olduğundan, formaliteden genellikle kaçınılır. Teslimat, koli yoluyla yapılabilir veya çoğu durumda, işleme dahil olanlar bir orta noktada buluşur.

 

C2C'nin Avantajları ve Dezavantajları

C2C’nin avantajları şu şekildedir:

  • Tüketiciler arasında alım satım yapmak kolay, basit ve rahattır, çünkü doğrudan müzakereye izin verir .
  • Fiyatları yükselten aracılara bağımlı olmamaktan her iki taraf da faydalanabileceğinden, düşük maliyetli ürünler için idealdir.
  • Çoğu zaman teslimatta yapıldığı için ürün teslim süreleri kısalır.
  • Bu tür bir pazara herkes erişebilir çünkü bunu yapmak için teknolojik bilgi gerekli değildir.
  • Sunulan ürünler arasında daha fazla çeşitlilik vardır çünkü bunlar piyasa trendlerine bağlı değildir ve genellikle ikinci eldir.

C2C’nin dezavantajları aşağıdaki gibidir.

  • Yüksek dolandırıcılık olasılığı veya ürünün açıklamaya uymaması.
  • Ürünün arızalanması veya kusurlu olması durumunda garanti eksikliği.
  • Bireysel olarak ve büyük koli şirketleri ile ittifaklar olmadan yürütüldüğü için nakliye ile ilgili lojistik sorunlar .
  • Sosyal ağlar veya güvenli olmayan siteler üzerinden yapılması halinde gönderi ile ilgili sorunlardan platformlar sorumlu değildir.

Profesyonel C2C Yazılımı

C2C'nin gerçekleştirilebileceği birden fazla platform vardır. Bu e-ticaret modeline öncülük eden en popüler web sitelerinden biri, web sitesi üzerinden ürünlerin açık artırma ve satışı konusunda uzmanlaşmış bir platform olan eBay'dir. Siz de C2C yazılımları ile ilgili çok daha fazla bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.  Bizimle iletişime geçerek C2C ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Hadi, en kaliteli yazılım hizmetlerinden yararlanmak için harekete geçin.

app

Aklınızda sorularınız mı var?

Alanında Uzman Ekibimiz ile görüşerek aklınızdaki fikirleri anlatabilir, projeniz için yol haritamızı birlikte oluşturabiliriz.

Detaylı Bilgi

C2C Sistemleri hakkında aklınızdaki soruların cevabını bulamadınız mı?
Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

İletişim Whatsapp
working with client