Barındırma | Hosting | Barınma | Bixcod Yazılım

web design

Barındırma

Hosting olarak da ifade edilen barındırma, internet sitelerinin yayına alınması için gerekli olan sanal bir arazidir. Web barındırma alanı olarak da bilinen hosting, web sitelerine ait tüm dosyaların bilgisayarlarda saklanması ve sürekli erişilebilir olmasını sağlamaktadır. Söz konusu bilgisayarlar web sunucu ya da server olarak ifade edilmektedir.

Web sunucular, evlerde ve ofislerde yer alan bilgisayarlardan donanımsal açıdan çok daha farklı özelliklere sahip olan makinelerdir. Ver merkezi ya da datacenter olarak ifade edilen serverlar, çok hızlı internet bağlantısına sahiptir. Bu doğrultuda doğal afetlere ve elektrik kesintilerine karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle web siteniz her koşulda ziyaretçilerin erişimine açık bir konumdadır.

Barındırma Türleri

Barındırma hizmeti, web sitelerinin ihtiyacı olan kaynakların boyutuna ve sağlanma türüne göre farklı türlere sahiptir. Söz konusu barındırma türleri aşağıdaki gibidir.

Linux Hosting

Linux işletim sisteminin kullanıldığı barındırma türüdür. PHP, Perl, mySQL, CGİ gibi sitelerin barındırılması için kullanılır. Opencart ve Wordpress gibi yönetim panellerinin kullanıldığı sitelerde tercih edilir.

Windows Hosting

Windows işletim sisteminin kullanıldığı barındırma çeşididir. ASP ile yazılan web sitelerinin barındırılmasında kullanılır.

Dedicated Server

Fiziksel sunucu olarak da ifade edilen dedicated server, sunucuların tamamının müşterilerilere ait olduğu barındırma çeşididir.

VDS

Sanallaştırılmış fiziksel sunucu olarak bilinen VDS, fiziksel sunucuların yerine çeşitli programlar ile sunucu oluşturulmasıdır.

VPS

Sanallaştırılmış özel sunucu olarak bilinen VPS, VDS paketlerindeki gibi sanal bir sunucudur. Kaynakların ortak kullanılmasını sağlar.

Shared Web Hosting

Paylaşımlı hosting olarak bilinen bu hosting türü birçok web sitesinin barındırılmasını sağlar. Ekonomik olması nedeni ile son derece yoğun bir şekilde talep görür.

Profesyonel Hosting Hizmetleri

Yukarıda bahsedilen hosting çeşitleri arasından birine sahip olmak için doğru adrestesiniz. Web sitenizin en gerekli unsurlarından biri olan hosting ile ilgili sizlere en iyi hizmetleri sunuyoruz. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde faydalanarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek hosting hizmetlerinden en kaliteli ve kusursuz bir şekilde faydalanabileceğinizi unutmayın. Detaylı bilgi için harekete geçin.

app

Aklınızda sorularınız mı var?

Alanında Uzman Ekibimiz ile görüşerek aklınızdaki fikirleri anlatabilir, projeniz için yol haritamızı birlikte oluşturabiliriz.

Detaylı Bilgi

Barındırma | Hosting | Barınma | Bixcod Yazılım hakkında aklınızdaki soruların cevabını bulamadınız mı?
Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

İletişim Whatsapp
working with client
🚀 Firma :Bixcod Yazılım Danışmanlık ve Tic.Ltd.Şti.
🚀 Müşteri Hizmetleri :0850 307 19 98
🚀 Teknik Ekip :18
🚀 Ofis Lokasyonu:Çekmeköy, İstanbul
🚀 Hizmet Türü:Yazılım, Danışmanlık
🚀 Kurumsal İletişim:[email protected]