B2B Sistemleri

web design

B2B Sistemleri Bixcod

B2B e-ticaretin basit tanımı, ilgili her iki tarafın da işletme olduğu çevrimiçi bir işlemdir. Başka bir deyişle, başka bir şirkete - yani müşterisine - ürün veya hizmet satan bir şirket, bir B2B işleminde yer alacaktır. Dışarıdaki diğer tüm işletmeler gibi, B2B işletmeleri de birçok farklı şekil, boyut ve karmaşıklık düzeyine sahiptir. Muhasebe, hukuk, dijital gibi hizmetlerden makine, ekipman, tüketim malları gibi fiziksel ürünlere kadar çok sayıda iş modelini ve sektörü kapsayabilirler.

Tüketiciler olarak çevrimiçi alışveriş yaparken, çoğumuz küresel işletmeler arası dijital ticaret pazarının B2C pazarından 6 kat daha değerli olduğunun farkında değiliz. Hız, rahatlık ve kolay satın alma deneyimleri arayarak, giderek daha fazla ticari alıcı çevrimiçi olarak bir araya geldikçe bu sayının artması bekleniyor. Bu, geleneksel olarak çevrimdışı iş satıcılarını çevrimiçi alışveriş yapmaya zorlayarak B2B odaklı e-ticaret platformlarına olan talebi artıracaktır.

B2B Faydaları

Birden Çok Kanal Ve Site Üzerinden Satış Yapın

Dijitale geçiş, kolayca keşfedilebilir, SEO dostu ve eksiksiz, mobil kullanıma hazır deneyimlere sahip olmanın minimum olduğu anlamına gelir. Birçok B2B işletmesi yeni pazarlara açılmayı, farklı dillerde, para birimlerinde ve konuma özel sipariş seçeneklerinde yeni markalı web siteleri açmayı planlıyor.

Web Sitesi Deneyimlerini Kişiselleştirin

Kurumsal müşteriler, kendi katalogları, fiyatları ve gönderim seçenekleriyle kişiselleştirilmiş self servis portallardan sorunsuz sipariş beklemektedir. Kuruluşlar içindeki çok sayıda paydaş için erişim tabanlı kısıtlamalar sipariş döngülerini hızlandırmaya, işleme, memnuniyeti ve geliri artırmaya yardımcı olur.

Otomasyon yoluyla verimliliği artırın

Çoğu e-ticaret satış temsilcisi, satmak yerine verileri bulmak ve girmek için zaman harcar. Bu nedenle, önemli hesapları ve sıcak potansiyel müşterileri ihmal ederler. Ayrıca, fiyatlandırma, sipariş verme ve ödeme gibi dahili süreçleri dijitalleştirerek, hata yapma olasılığı azalır.

İş Akışlarıyla Satışları Artırın

B2B e-Ticaret, belge işlemeyi, sözleşmeleri ve ödeme işlemlerini her müşteriye göre otomatikleştirerek hataları azaltır. Bu, B2B müşterilerinin ihtiyaçlarını basitleştirirken potansiyel olarak kayıp anlaşmalarla sonuçlanabilecek insan hatalarını azaltır.

Zamana Meydan Okuyan Bir İş Kurun

Doğru B2B e-ticaret araçları, performans sorunları hakkında endişelenmeden veya gelecekte yeniden platform oluşturmanıza gerek kalmadan ölçeklendirmenize olanak tanır. Bu, zamandan ve paradan tasarruf sağlar ve çok ihtiyaç duyulan kaynakları işinizi büyütmeye odaklanır.

app

Aklınızda sorularınız mı var?

Alanında Uzman Ekibimiz ile görüşerek aklınızdaki fikirleri anlatabilir, projeniz için yol haritamızı birlikte oluşturabiliriz.

Detaylı Bilgi

B2B Sistemleri hakkında aklınızdaki soruların cevabını bulamadınız mı?
Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

İletişim Whatsapp
working with client