Pazaryeri Entegrasyon

Orijinal dilde Marketplace olarak adlandırılan Pazaryeri, e-ticaret hayatının vazgeçilmez parçalarından birisidir

Pazaryeri Entegrasyonu Avantajları

Sipariş alma kolaylığı sağlar
Fatura kesme kolaylığı sağlar
Ürünlere ilave etme işlemlerini kolaylaştırır
Stok takibinin daha kolay şekilde yapılmasına olanak sunar
Detaylı Bilgi Al
Pazaryeri Entegrasyonunun Önemi

Tüm markaların, kurum ve kuruluşların ürünlerini sunması üzerinde kurulan e-ticaret sistemi entegrasyon ile birleştiğinde çok daha kuvvetli bir sistem haline gelmektedir.

 

Neden Tercih Edilmelidir?

Düşük bütçeler ile pazaryerlerinde mağazaların açılması firmalara büyük getiriler sunar ve daha fazla kitleye ulaşım sağlanır. Bu açıdan pazaryerinde bir mağaza açmak ideal bir tercih olacaktır.

Takibi Kolaylaştırır

Online olarak hayata geçirilen Pazaryeri entegrasyonu mağazada işlemlerin adım adım ilerlemesine olanak sunduğundan tüm işlemlerin takibini de kolay hale getirir.

Pazaryeri entegrasyonu mağazada işlemlerin adım adım ilerlemesine olanak sunar.

Pazaryeri Entegrasyonu

Pazaryeri Entegrasyonu

Pazaryeri entegrasyonu hakkında bilgi sahibi olabilmek için öncelikle Pazaryeri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Orijinal dilde Marketplace olarak adlandırılan Pazaryeri, e-ticaret hayatının vazgeçilmez parçalarından birisidir. Adından da anlaşılacağı üzere Pazaryeri kavramı aslında bir semt ya da sokak gibi kabul edilebilir. Pratikte hiçbir farkı olmayan bu kavram online olarak işlem ve hizmeti yürütme sahasıdır. Tüccarların ve üreticilerin nasıl Pazar adını verdikleri alanda tezgâh açma ve satış yapma imkânları varsa, Pazaryeri de internet üzerinden tezgah açma projesidir. Milyonlarca kitleye ulaşabilmek ve özellikle de global düzeyde ürün ve hizmet sunmak adına Marketplace önemli bir yere sahiptir.

İnsanlık tarihi boyunca günümüze dek gündelik hayatta yaşanılan çoğu şeyde değişiklik meydana gelmektedir. Pratikte aynı kalınsa da eylemlerde mekanik biçimde farklılıklar ve gelişimler ortaya çıkmaktadır. Özellikle de günümüz teknolojisi baz alındığından ürün tanıtımları, satışları ve hizmet sunumları internet üzerinden çok daha hızlı ve konforlu bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Örneğin Orta Çağ döneminde bir tüccar kazancını arttırmak istediğinde farklı alanlara giderek tezgâh açmak zorunda kalırdı. Günümüzde ise bu durum yerini fiziksel olmaktan ziyade online olmaya bıraktı. Bu kapsamda ürün ve hizmetler çok daha hızlı şekilde tüketicilere ulaşıyor. İşte bu noktada devreye Pazaryeri entegrasyonu giriş yapıyor.

Pazaryeri Entegrasyonu
Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

İlk kez online e-ticaret ve teknolojik mağaza işine girmek isteyenlerin akıllarında doğru orantılı olarak Pazaryeri entegrasyonu nedir? Nasıl yapılır? Neden tercih edilmelidir? Önemi ve avantajları nelerdir? Markanıza ne gibi faydaları vardır? Tarzında temel sorular yer alır. Pazaryeri entegrasyonu, online mağaza ya da ticaret merkeziniz olduktan sonra satışlarınızı ve stok durumunu tek bir yerden takip etmenizi sağlar. İster kendi ürünlerinizi satmak ister stoksuz bir şekilde ticaret yapmak istediğinizde temel olarak Pazaryeri entegrasyonu gerekir. Pazaryerlerinde mağazanızı açtıktan sonra entegrasyon ürün sayınıza ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Özellikle de birden fazla mağazaya sahip olduğunuz takdirde her bir mağazanın stok ve fiyat durumunu ayrı ayrı takip etmek oldukça zor bir eylemdir. Tek bir yerden takip ve güncelleme sağlamak adına entegrasyon imkânı mevcuttur. Özetlemek gerekirse Pazaryeri entegrasyonu;

 • Online olarak açtığınız tezgahları, dükkanları veya mağazaları takip etmenizi sağlayan,
 • Ürünleri daha verimli şekilde satmanızı sağlayan,
 • Milyonlarca rakip arasında ön plana çıkmanızı sağlayan,
 • Faturalarınızı kolayca kesebileceğiniz,
 • Kargo fişlerinizi daha hızlı şekilde yazdırabileceğiniz,
 • Stok takibinizi yapabileceğiniz,
 • Sipariş ve ödemelerde hız kazanabileceğiniz,
 • Atılan her adımı daha kontrollü şekilde atabileceğiniz dijital bir platformdur.

Bu denli alana etki eden Pazaryeri entegrasyonu sayesinde manuel olarak uzun süren işlemleri daha kısa sürede yapabilirsiniz. Tek bir noktadan tüm ürünlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Sürdürülebilir ve güvenilir bir firma damgası kazanabilirsiniz. E-ticaret faaliyetlerinde çok daha üst düzeyde işlemler yapmaya başlayabilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonu
Pazaryeri Entegrasyonunun Önemi

Pazaryeri Entegrasyonunun Önemi

Pazaryeri entegrasyonu özellikle de e-ticaretin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren bir kavramdır. Tüm dünyada sürekli olarak değişen ve gelişen teknolojinin alışveriş dünyasına etkisi de tartışılamaz boyutlara ulaşmıştır. Tüm markaların, kurum ve kuruluşların ürünlerini sunması üzerinde kurulan e-ticaret sistemi entegrasyon ile birleştiğinde çok daha kuvvetli bir sistem haline gelmektedir. Bu sayede hem satıcılar için hem de alıcılar için işlemler daha kolay hale gelmektedir. İşletme ve markaların daha fazla ön plana çıkması, ürünlerin daha farklı boyutlarda ve çeşitlilikte pazara sunulması adına Pazaryeri entegrasyonu ihtiyaç duyulan bir eylemdir. Hem alıcılar hem de satıcılar için çeşitli avantajlar sunan Pazaryeri entegrasyonu;

 • Ürün çeşitliliğini arttırır.
 • Fiyat karşılaştırmaları yapılmasına olanak sağlar.
 • Alıcıların ve satıcıların haklarını sonuna kadar savunur.
 • Güvenilir bir alışveriş ortamı yaratır.
 • Markaların değerini arttırır.

Alıcılar ve kullanıcılar bir ürünü almak ya da bir hizmetten yararlanmak istediklerinde fiyat karşılaştırması yapmaktan hoşnut olurlar. Çeşitliliği fazlaca görmek isterler. Güvenilir bir ortamda alışveriş yapmak isterler. Tüm bu hedeflere ulaşmayı tek seferde sağlayan eylem ise entegrasyondur ve geç kalınmadan uygulanması gerekir. Pazaryeri entegrasyonu uygulanan bir mağaza ve e-ticaret sistemi firmalar için vazgeçilmez hale gelir.

 

Pazaryeri Entegrasyonu
Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Pazaryeri Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Çok sayıda şirket konforuna ve güvenirliğine inanarak Pazaryeri entegrasyonu hizmeti almaktadır. Sektörel anlamda her konuda olduğu gibi, Pazaryeri entegrasyonu konusunda da Bixcod her zaman güvence sunmaya devam etmektedir. Peki entegrasyon nasıl yapılmakta ve nasıl çalışmaya aktarılmaktadır? Sanal ortamda çeşitli mal ve ürünlerin satışlarını arttırmak için kilit rol oynayan Pazaryeri entegrasyonu temel olarak dijital yönlü gelişmeyi sağlar. Entegrasyonun kusursuz bir şekilde yapılması için;

 • Kurulumun eksiksiz olarak tamamlanması gerekir.
 • Sistemin mağaza ile entegre edilmesi gerekir.
 • Talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda entegrasyon sağlanır.
 • E-ticaret sistemi ile bağlantı kurulacak stok takibi yapılır.
 • Fiyat güncellemeleri yapılır.
 • Ürün yönetimi ele alınır.
 • Fatura ve sipariş yönetimi gibi çeşitli işlemler tek panel üzerinden gerçekleştirilir.

 

Pazaryeri Entegrasyonu Neden Tercih Edilmelidir?

Dijital sahada giderek güçlü bir firma haline gelmek ve markanın bilinirliğini arttırmak adına Pazaryeri entegrasyonu büyük ölçüde öneme sahiptir. Düşük bütçeler ile pazaryerlerinde mağazaların açılması firmalara çok daha büyük getiriler sunar ve daha fazla kitleye ulaşım sağlanır. Bu açıdan bakıldığında pazaryerinde bir mağaza açmak ideal bir tercih olacaktır. Mağazanın kalıcılığını sağlamak ve satışlarını arttırmak içinse Pazaryeri entegrasyonu olmazsa olmaz bir kavram olarak hayata geçer. Firmalar Pazaryeri entegrasyonundan faydalandığı sürece;

 • Web siteleri üzerinden yapılan satışları arttırırlar.
 • Daha fazla kitleye erişim sağlayabilirler.
 • Kullanıcıların haklarını koruyabilirler.
 • Alışveriş sistemini daha güvenilir hale getirebilirler.
 • Müşterilerinin siteye daha hızlı ve verimli şekilde ulaşmasını sağlayabilirler.
Pazaryeri Entegrasyonu

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgilere SSS alanından ulaşabilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular alanında cevabını alamadığınız tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Oluşturulan faturalar istek doğrultusunda manuel olarak ya da mail üzerinden otomatik iletilebilmektedir. Siz isteyin biz işinizi kolaylaştıralım.

Bixcod Pazaryeri Entegrasyonu ile ödeme bilgileriniz tamamıyla güvende!
Ödeme yaparken kullandığımız altyapı ile birlikte kart bilgileriniz 

Evet, yapılan satışlarda ya da ürün eklemelerinde stoklarınız sistemimiz tarafından anlık olarak güncellenmektedir

Sayılarla Bixcod

Sayılarla Bixcod Bixcod olarak Kurulduğumuz günden bu yana sayısız projede bulunarak müşterilerimizin hayallerindeki projeleri hayata geçirdik. Hayallerinizdeki projenin tüm aşamalarında sizlere hizmet sağlamaktayız.

Yazılım Geliştirme Ve Bakımı
DevOps
Siber Güvenlik
AWS ve Azure Altyapı Desteği
Detaylı Bilgi Al
Müşteri Memnuniyeti

1.400+

Proje

2000+

Mutlu Müşteri

%85

Tekrar Eden Müşteri

%100

Müşteri Memnuniyeti

100+

Deneyimli Profesyonel

168

Hizmet Alanı

Makaleler

Kurumsal Web Tasarım ile ilgili makalelerimize göz atınız...