SEO Pazarlamasının Önemli Unsurları Nelerdir ?

Seo için öndemli unsurlar nelerdir, Seo yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir adlı blogumuzda tüm bu sorulara ulaşabilirsiniz.

15 dakikada okunabilir
Yazar : Bixcod • 22.10.2021

Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimelerin önemli olan tek SEO tekniği olduğu günler geride kaldı, ancak bu onların hala çok önemli olmadığı anlamına gelmiyor. Aradaki fark, günümüzde anahtar kelimelerin etkili olabilmesi için iyi araştırılmış, özenle seçilmiş ve içeriğinizde akıllıca kullanılmış olması gerektiğidir.

Ancak anahtar kelimeler tam olarak nedir? Anahtar kelimeler, potansiyel müşterilerin çevrimiçi içerik bulmak için kullandığı ve markaların daha sonra ürün ve hizmetlerini arayan potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için kullanabileceği kelimeler ve ifadelerdir.

Üstlenen zaman anahtar kelime araştırma önemli adımları , bu (gibi kısa kuyruk anahtar kelimeler seçmek için yüksek arama oranları ve düşük rekabet ve var olanları arayın önemlidir köpek ) (örneğin, uzun kuyruklu anahtar kelimeler satılık terrier yavru ) ve içeriğinizde çalışacak yerel anahtar kelimeler ( Boston'da satılık köpek yavruları gibi ). Birincil veya başlangıç ​​anahtar kelimelerin yanı sıra, işinize değer sunmaya devam edecekleri için ikincil ve üçüncül anahtar kelimeleriniz de olmalıdır. Son olarak, tüm başlıklarınızı, URL'lerinizi ve diğer sayfa SEO öğelerinizi optimize etmek için anahtar kelimeler kullanın.

 

İçerik

İçerik, kitlelere ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için kullandığınız araç olduğu için SEO'nun hayati bir parçasıdır. Açınızı bilmek ve uygun içerik hazırlamak çok önemlidir.

Örneğin, bir fidanlığa sahipseniz ve görünürlüğünüzü artırmak istiyorsanız, bahçecilik, doğru bitki türlerini seçme, yetiştirme ipuçları ve daha fazlası hakkında bir dizi blog yayınlayabilirsiniz. Bahçıvanlık hakkında bilgi edinmek isteyen biri bu bilgiyi aramaya gittiğinde, blogunuz karşınıza çıkacak ve değerli bilgiler sağlayarak bu potansiyel müşteriyle bir ilişki kurabileceksiniz. Buradaki fikir şu ki, örneğin bir bitki satın alma olasılığı için zaman geldiğinde, akla gelen ilk çocuk odası siz olacaksınız.

Bugünün içeriği eğitici olmalı, aynı zamanda ilgi çekici, alakalı ve paylaşılabilir olmalıdır. İçerik, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde gelir:

 • Web sayfası içeriği
 • Videolar
 • Bloglar (pratik yapmak için kendi blogunuzu başlatmak kolaydır !)
 • bilgi grafikleri
 • Podcast'ler
 • Listeler
 • Nasıl yapılır kılavuzları
 • Teknik incelemeler ve e-kitaplar
 • Sosyal medya gönderileri
 • Yerel Listeler

 

Sayfa Dışı SEO

Sayfa Dışı SEO olarak adlandırdığımız teknik, sitenizden ziyade sitenizden uzakta gerçekleşen harici optimizasyon uygulamalarını içermektedir.

Sayfa Dışı SEO için kullanılan ana teknik, sitenize harici sitelerden gelen kaliteli geri bağlantılar arama motorlarına sitenizin değerli ve yüksek kaliteli olduğunu söylediğinden, bu da otorite oluşturmaya yardımcı olduğu için geri bağlantı oluşturmadır.

Geri bağlantı oluşturmak için birçok taktik vardır ve mevcut en iyi uygulamalardan bazıları konuk bloglama, yüksek oranda paylaşılacak çok sayıda bilgi grafiği oluşturma ve içeriğinizde etkileyici pazarlamayı kullanmadır .

Not: Farkı bildiğinizden ve her ikisinden de en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için tam bir sayfa içi ve sayfa dışı SEO Kılavuzunu okuyabilirsiniz Buna ek olarak, bazı uzmanlar sayfa dışı SEO'dan “ itibar oluşturma ” olarak bahsetmeye başlıyor.

 

Yerel SEO

Giderek daha fazla insan arama için mobil cihazları kullandıkça yerel SEO giderek daha önemli hale geliyor. Bu günlerde, tüm aramaların %60'ı bir mobil cihazda gerçekleştiriliyor ve bu aramaların neredeyse yarısı yerel amaçlıdır.

Diyelim ki bir restoranınız var, o zaman yerel SEO, bölgenizdeki insanlar şehirdeki en iyi restoranları aramaya gittiğinde sitenize rastlamalarını sağlayacaktır.

Yerel anahtar kelimeleri kullanmanın yanı sıra, diğer yerel SEO en iyi uygulamaları, dizin listelerini talep etmeyi, siteniz için konuma özel sayfalar oluşturmayı ve Google My Business yerel dizinlerinde ve Google Haritalar'da işletmeniz için sayfalar (  giriş sayfaları olarak da adlandırılır ) oluşturmayı içerir.

 

Arama Motoru Pazarlaması

Arama Motoru Pazarlaması (SEM), ücretli pazarlama çabalarını ifade eder ve yerel reklamlar, Google AdWords, sosyal medya reklamları, tıklama başına ödeme (PPC), Google alışveriş reklamları, görüntülü reklamlar ve daha fazlasını içerir.

SEM her zaman kapsamlı bir SEO stratejisinin önemli bir bileşeni olmasa da, yeni ve yüksek oranda hedeflenmiş kitlelere ulaşmanıza yardımcı olabileceği için yeri vardır. Ayrıca SEO ve SEM'inizin birlikte çalışmasını sağlayabilirsiniz .

SEM reklam faaliyetlerine örnekler:

 • Ücretli ve hedefli kampanyalar
 • Özellikle işiniz veya ürününüzle ilgili anahtar kelime tabanlı kopya
 • Tıklama oranları (TO) ve tıklama başına maliyet (TBM) gibi performans göstergeleri